Doporučuje: bieżnikowanie opon -

Weelsof – virus, který požaduje výkupné

Po internetu se šíří počítačový virus a jeho činnost může překvapit hodně uživatelů. Škodlivý program se nainstaluje do počítače, zablokuje jej a pak … požaduje výkupné.

Autoři viru docílili toho, že majitel infikovaného počítače cítí tlak. Je zablokovaný systém explorer v počítači, čeho následkem je, že zmizí tlačítko start. Na obrazovce se objeví informace s logem policie, která tvrdí, že počítač je zablokován z důvodů „předpisů o informační kontrole a zabezpečení dat z roku 2012”. Kromě toho Weelsof si může stáhnout informace s Facebooku a do téhle zprávy může uvést naše jméno a příjmení.

Uživatel počítače napadeného virem Weelsof je poučen, že je za účelem odstranění blokády způsobené prohlížením stránek s nezákonným obsahem, povinen provést platbu pomocí systému Ukash. Sazba je 100 eur, ale CERT informuje, že existuje už i polská verze viru, ve kterém je zpráva napsána polsky, a výše „pokuty” je v zlotých.

Weelsof je škodlivý software typu ransomware (ang. ransom – výkupné). Stejně jako jiné viry tohoto typu, blokuje některé funkce počítače, a pak požaduje výkupné aby byly zablokovány systémy odblokovány. Po zaplacení stanovené částky, uživatel infikovaného počítače obdrží kód, který mu dovolí zbavit se viru. Dobrou zprávou je, že způsob ověřovaní kódu je tak povrchní, že stačí najít kódy, které sdíleli jiní uživatele a použít je.

more suitable development organization on your mission here diverse mobile coders at this point